Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį viešai kreipėsi į kaimyninės Baltarusijos valdžią, ragindamas ją skubiai imtis žingsnių, skirtų konfliktinei situacijai šalyje sureguliuoti.

„Artimiausiems Baltarusijos kaimynams, tarp jų ir Lietuvai, reikalinga stabili, demokratinė, nepriklausoma ir klestinti Baltarusija. Visa tai nesuderinama su pastarųjų dienų įvykiais, kuriuos stebime su didžiausiu susirūpinimu“, – sakė šalies vadovas.

„Todėl raginame Baltarusijos valdžią visų pirma, skubiai deeskaluoti situaciją ir nutraukti brutalios jėgos naudojimą prieš savo tautą, – teigė Prezidentas. – Antra, raginame Baltarusijos valdžios institucijas skubiai paleisti visus suimtus protesto akcijų dalyvius ir nutraukti jų persekiojimą. Trečia, tikimės, kad Baltarusijos valdžia pagaliau pradės dialogą su savo piliečiais.“

Pasak šalies vadovo, tinkamu žingsniu, siekiant konflikto sureguliavimo ir taikaus dialogo, galėtų tapti Nacionalinės tarybos, apimančios Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės atstovus, suformavimas.

Lietuvos vadovo siūlomą planą ir tarptautinio mediavimo proceso iniciavimą palaiko Lenkijos ir Latvijos Prezidentai.

Šaltinis LRP / ELTA