„Sveikinu jus atvykus į paskutinį šios kadencijos posėdį“, – į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto narius kreipėsi olimpinė čempionė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Penktadienį Vilniuje įvyko paskutinis šią kadenciją LTOK Vykdomojo komiteto posėdis. Posėdyje patvirtinta LTOK Generalinės asamblėjos rinkimų sesijos darbotvarkė, Mandatų komisijos ir Balsų skaičiavimo komisijos bei sekretoriato nariai.

Vykdomasis komitetas taip pat patvirtino kandidatų į LTOK organus 2020-2024 metų kadencijai sąrašą. Patvirtintos plaukimo federacijos prezidento Emilio Vaitkaičio bei olimpinės čempionės trečiosios kadencijos sieksiančios LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės kandidatūros į LTOK prezidento postą, 28 kandidatūros į LTOK Vykdomąjį komitetą ir 4 kandidatūros į LTOK Revizijos komisiją.

Generalinės asamblėjos rinkimų sesija vyks spalio 9 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat patvirtintas Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinės pamainos sportininkų 2020-2021 metų sezono sąrašas. Po LTOK Olimpinio sporto direkcijos susitikimų su olimpinių sporto šakų federacijomis olimpinių kandidatų sąrašas išsiplėtė 4 sportininkais, o olimpinės pamainos sportininkų sąrašas išaugo 44 atletais.

Taip pat patvirtinta naujos sudėties Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo olimpinėse žaidynėse programų įgyvendinimo komisija.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė apžvelgė pirmadienį vykusį Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdį, kuriame buvo priimtas sprendimas Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį perkelti į 2021 metų gruodį. Renginys Vuokatyje (Suomija) turėjo vykti kitų metų vasario 6-13 dienomis. Neatmetama, kad gali keistis perkelto festivalio programa.

EOK Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat pristatyta lapkričio 27 dieną Italijos sostinėje Romoje vyksiančios EOK Generalinės asamblėjos darbotvarkė, kurioje bus renkamas ir naujasis EOK prezidentas.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė D. Gudzinevičiūtė kitą savaitę nuotoliniu būdu dalyvaus dvejuose TOK posėdžiuose, taip pat dvejuose pasitarimuose dėl 2026 metų Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių rengimo.

LTOK Vykdomojo komiteto nariams taip pat pristatytas kitą savaitę prasidėsiantis pradinių klasių moksleiviams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir LTOK trečius metus vykdoma iniciatyva skirta skatinti pradinių klasių moksleivių fizinį aktyvumą bei supažindinti su sveikos gyvensenos principais.

Šaltinis LTOK / sportas.info