Visam pasauliui kovojant su COVID-19 pandemija, medikai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai nuolat primena, kad vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo virusų yra dažniau plauti rankas ir dezinfekuoti paviršius.

Tinka ir alergiškiems žmonėms

Pandemijos pradžioje pastebėtas didžiulis ūkinio muilo paklausos šuolis rodo, kad žmonės žino ir vertina šio produkto dezinfekcines savybes ir veiksmingumą.

Ūkinis muilas turi puikias dezinfekcines ir antiseptines savybes, kurių pirkėjai šiandien ypač ieško. Moksliniai tyrimai įrodė, kad ūkinis muilas yra patikima rankų higienos priemonė, tik ją reikia tinkamai naudoti, muiluoti rankas kruopščiai ir ne trumpiau negu 30 sekundžių, vėliau rankas nuplauti tekančiu vandeniu ir nusausinti vienkartiniu rankšluosčiu.

Alergologų ir dermatologų tyrimai patvirtina, kad ūkinis muilas yra tinkamas kasdienei higienai palaikyti, todėl jį rekomenduojama naudoti stiprinant odos apsaugines funkcijas. „Medikai tiek drabužių, tiek patalynės skalbimui, tiek asmens higienai pataria naudoti ūkinį muilą dėl jo turimų dezinfekcinių, antiseptinių savybių. Tai natūrali higienos priemonė, gaminama be sintetinių priedų: konservantų ir dažiklių, kuri dar ir puikiai dezinfekuoja bei plauna.

Ūkinis muilas – universali priemonė

Ūkinis muilas nuo seno naudojamas įvairiems buities darbams atlikti, liaudyje gerai žinomos jo valomosios savybės, kurios ne tik pašalina dėmes, bet ir išbalina bei sustiprina audinius. Gausu patarimų ūkiniu muilu plauti galvą, naudoti jį daržininkystėje ar net pasitelkti mažinant sumuštų vietų skausmą.

Ūkinis muilas nėra gydomoji priemonė, tačiau plauti odą ūkinio muilo ir vandens tirpalu siekiant palaikyti higieną bei užtikrinti švarą galima kasdien. Dėl dažno plovimo rankų oda išsausėja, sutrūkinėja, todėl palankiausia naudoti ekologišką ir natūralų ūkinį muilą, nes odos pH naudojant natūralų muilą atsistato greičiau, pastebimas mažesnis rankų odos diskomfortas, sausėjimas.

Ūkinis muilas dažniausiai gaminamas pagal seną technologiją ir jį pagaminti užtrunka net 7 dienas, tačiau rezultatas – natūrali ir efektyvi priemonė, padedanti palaikyti švarą, kuo daugiau muile yra riebiųjų rūgščių, tuo jis kokybiškesnis, o tai parodo ant muilo gabalėlio įspausti skaičiai: kuo šis skaičius yra didesnis, tuo daugiau jame yra putojimą sukeliančių riebiųjų rūgščių.

Šaltinis BNS