Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje užsiminė apie galimą tam tikrų privalomų rekomendacijų atgaivinimą. Tarp jų – ir privalomos kaukės viešajame transporte.

„Reikia būti viskam pasiruošus, nes kiekvieną dieną sekam informaciją iš kitų valstybių, kurios taip sėkmingai ar mažiau sėkmingai susitvarkė su pirma banga, bet matome labai blogą tendenciją. Antros bangos kilimas yra staigus ir žaibiškas, gerokai staigesnis negu pirmas. Analizuojame iš kitų valstybių, kur tai prasidėjo – viešasis transportas, prekybos centrai, masiniai renginiai. Todėl reikia būti pasiruošus“, – sakė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Premjeras neatmeta, kad tokių priemonių, jei tendencijos šalyje pradėtų blogėti gali būti pradėtos taikyti nuo rugsėjo, kuomet pasibaigs atostogų sezonas, daugelis žmonių grįš į normalaus gyvenimo ritmą.

„Kol kas baimės ir panikos turėti nereikia, bet reikia būti pasiruošus“, – sakė S. Skvernelis.

Pats premjeras išreiškė viltį, kad tokių priemonių imtis nereikės, bet nuogąstauja dėl vis augančių atvežtinių atvejų skaičiaus.

„Negaliu vertinti politiškai, remiuose specialistais ir tą praktiką šalių, kurios, deja, dabar eina tuo keliu. Tikrai nenoriu sakyti, kad mes artėjame link antros bangos, bet nerimą kelia įvežtiniai atvejai, tai didžioji dauguma ir po to žmonių elgesys, kurie grįžta iš užsienio ir pradeda nuo bažnyčių, šeimos renginių, ligoninių, masinių renginių lankymo. Žmonės, kurie grįžta iš tų šalių, kur jau antra realiai yra prasidėjusi, turėtų jausti tam tikrą atsakomybę arba laikytis nerašytos taisyklės dėl saviizoliacijos. Atvežtiniai atvejai yra didžiausia rizika “, – kritiškai apie grįžtančiųjų elgesį kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras pripažino, pastebėjęs, jog visuomenė akivaizdžiai atsipalaidavo, tą išdavė ir šventiniuose renginiuose buvusi žmonių gausa. S. Skvernelio teigimu, grėsmė niekur nedingo, todėl saugotis yra būtina.

„Nenorėčiau sakyti, kad esame ant antrosios bangos ribos, bet norėčiau paprašyti, nes matome, kad atsipalaidavome visi, pažiūrėjus vien į šventinį savaitgalį, masinius renginius, atrodo, kad Lietuvoje nieko nebuvo ir grėsmės nėra. Grėsmė yra. Saugokimės visi, kad nereikėtų naudoti vėl tų priemonių, kurios būtų sunkiai pakeliamos Lietuvai“, – prašymą visuomenei pasiuntė S. Skvernelis.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Kultūros ministerijos siūlymui didinti galimą renginių uždarose erdvėse dalyvių skaičių, primena ELTA.

Nuo liepos 17 iki liepos 31 dienos būtų leidžiama iki 400 dalyvių, o nuo rugpjūčio 1 iki rugpjūčio 15 dienos – iki 500.
Sprendimas priimtas atsižvelgiant į esamą situaciją, taip pat įvertinant ir tai, kad esant reikalui renginiuose uždarose erdvėse laikomasi saugumo priemonių (laikomasi 2 metrų atstumo tarp asmenų, arba jeigu jis mažesnis – privalomai dėvimos apsauginės priemonės).

Šaltinis ELTA / LRT