Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (toliau – Komitetas) nariai užregistravo Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projektą Nr. XIIIP-5184, kuriuo siūloma patikslinti socialinio draudimo pensijų indeksavimo taisykles, siekiant užtikrinti tolesnį pensijų indeksavimą. Įstatymo projektą Nr. XIIIP-5172(3) dėl pensijų indeksavimo taip pat yra užregistravusi ir Komiteto narė. Projektus numatoma pateikti Seimui jau šiandien.

Pensijų indeksavimo klausimas

buvo aptartas ir Komiteto 2020 m. rugsėjo 16 d. posėdyje, kuriame socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Valstybinio socialinio draudimo fondo (toliau – Fondo) valdybos direktorė Julita Varanauskienė pristatė prognozuojamus Fondo biudžeto rodiklius ir galimus pensijų indeksavimo scenarijus. Pagal naujausią ekonominės raidos scenarijų apskaičiavus pensijų indeksavimo koeficientą, senatvės ir netekto darbingumo pensijos 2021 metais galėtų augti ne mažiau kaip 7,17 proc. (galimai ir daugiau). Tai reikštų, kad vidutinė senatvės pensija padidėtų nuo 377 eurų šiais metais iki 404 eurų kitąmet, o vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – nuo 399 iki 428 eurų. Pensijų indeksavimui kitiems metams papildomai iš „Sodros“ ir valstybės biudžeto prireiktų 249 mln. eurų. Kartu pažymėta, kad dėl pandemijos šių metų pabaigoje tikėtinas neigiamas fondo biudžeto rezultatas, tačiau tai neturėtų būti kliūtimi tolesniam pensijų augimui.

Komitetas sieks, kad pensijos būtų padidintos maksimaliu dydžiu.

Jau kitą mėnesį Vyriausybė pateiks Seimui 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto projektus. Priimdamas sprendimus dėl biudžetų, Komitetas apsispręs ir dėl pensijų indeksavimo pakeitimo projektų.

Šaltinis Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuras / ELTA