Jau antrus metus iš eilės dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos Velykas sutiksime kitaip, nei įprasta.

Vyriausybė dėl augančio COVID-19 susirgimų skaičiaus nusprendė dar mėnesiui iki balandžio 30 d. pratęsti karantiną, ir velykiniu laikotarpiu – nuo šeštadienio kovo 27 d. iki balandžio 6 dienos – visoje Lietuvoje vėl sugrąžinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus.

Prie visų prieigų į savivaldybes grįžta kontrolės postai – tiek mobilūs, tiek stacionarūs. Policija vėl mobilizuojasi ir gali būti, kad asmenys gali būti patikrinami ir pačioje savivaldybėje, jeigu kils įtarimų, jog asmuo yra atvykęs iš kitos savivaldybės, pažeidžiant nustatytą tvarką.
Anot policijos judėjimas žiedinėse savivaldybėse nebus ribojamas (miestas ir rajoninė savivaldybė yra laikoma kaip vienas vienetas).

Judėjimo ribojimams galios ir išimtys

Bus leidžiamas judėjimas tarp savivaldybių, jei vykstama:
– į savo gyvenamosios vietos savivaldybę;
– į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties;
– į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje;
– į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
– dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtina.

Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Didelį dėmesį skirs jaunimo susibūrimų vietoms

Pasak policijos generalinio komisaro, itin didelis dėmesys bus sutelktas ir į kurortines savivaldybes bei būriavimąsi viešose vietose, ypatingai ten, kur mėgsta susirinkti jaunimas. Bus atkreiptas dėmesys į prekybos centrų aikšteles ir kitas jaunimo pamėgtas vietas, taip pat didesnė kontrolė vyks ir reaguojant į pranešimus apie privačiose erdvėse vykstančius susibūrimus, vakarėlius.

Veiklų uždaryti nesiūlo, bet svarstys papildomas saugumo priemones

Vyriausybė informavo, kad pratęsus karantiną, veiklų uždaryti nesiūloma, režimas galios šiuo metu esančiomis sąlygomis. Ministrų kabinetas supranta, kad pagrindinė rizika kyla ne iš to, jog veikia kirpyklos ir parduotuvės, o dėl intensyvėjančių žmonių kontaktų.

Gali būti grąžinta kaukių dėvėjimo lauke prievolė

Vyriausybė perspėja, kad jeigu visuomenė nesilaikys nustatytų reikalavimų, gali būti grąžinta prievolė dėvėti kaukes ne tik patalpų viduje, bet ir lauke (Ministrų kabinetas nedėvėti kaukių lauke leido vasario pabaigoje, jei tarp žmonių išlaikomas dviejų metrų atstumas).

LRV informacija:

LITinfo / LRV