Kovo 20 d. oficialiai patvirtinta, kad į varžybas Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse sirgaliai iš užsienio įleidžiami nebus. Sprendimas priimtas siekiant užtikrinti žaidynių dalyvių bei Japonijos gyventojų saugumą ir apsisaugoti nuo koronaviruso atvejų šalyje augimo.

„Daugeliu aspektų Tokijo olimpinės žaidynės bus visiškai kitokios, nei prieš tai buvusios. Tačiau žaidynių esmė liks nepakitusi, sportininkai atiduos visas jėgas, kad įkvėptų pasaulį savo pasirodymu. Šiuo metu mes rengiame planus, kaip palaikymas iš viso pasaulio galėtų pasiekti atletus. Mes tikimės, kad net ir negalėdami atvykti į Japoniją, jūs vis tiek toliau palaikysite Tokijo olimpines žaidynes“, – sakė žaidynių prezidentė Seiko Hashimoto.

Siekiant surengti saugias ir sėkmingas olimpines žaidynes organizatoriai imasi griežtų priemonių. Jau anksčiau pranešta, kad tiek sportininkams, tiek delegacijų atstovams COVID-19 testai bus privalomi prieš išvykimą, atvykus į oro uostą Japonijoje ir prieš apsigyvenant olimpiniame kaimelyje. Olimpinių žaidynių dalyviams koronaviruso testai bus atliekami ir gyvenimo olimpiniame kaimelyje metu.

Į olimpinį kaimelį sportininkai galės atvykti tik likus 5 dienoms iki varžybų, o išvykti – per 48 valandas nuo savo varžybų pabaigos.

Kuriama mobilioji aplikacija, padėsianti sekti olimpinių žaidynių dalyvių judėjimą Tokijuje. Ja naudotis bus privaloma ir sportininkams, ir delegacijų nariams.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Šaltinis LTOK